وب هکس

میکروبیولوژی 88 لاهیجان - نقش گیرنده آدنوزین A3 در سیتوتوكسیسیتی سلولی سرطان پستان
میکروبیولوژی 88 لاهیجان
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            آپدیت روزانه nod32
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


به یاد ورودی های 88 لاهیجان ♥

مدیر وبلاگ : مصطفی
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتون راجع به این وب چیه؟


تعداد بازدید :
چکیده

نوكلئوزید آدنوزین درتمامی سلول ها و مایعات فیزیولوژیك وجود داشته و تولید آن از مسیرهای متابولیك داخل و خارج سلول پدیده ای وابسته به انرژی بوده كه در نهایت منجر به افزایش غلظت خارج سلولی آدنوزین می شود. اثرات فیزیولوژیك، بیوشیمیایی و فارماكولوژیك آدنوزین خارج سلولی توسط گیرنده های آدنوزین (P1-purinergic receptors) اعمال می شود. اگر چه این گیرنده ها در سلول های نرمال و سرطانی گزارش شده اند، ولی تاكنون حضور و نقش آنها در سلول های سرطان پستان مورد مطالعه قرار نگرفته است كه تحقیق حاضر به این مهم پرداخته است. رده های سلولی MCF-7 و MDA-MB468 در محیط كشت RPMI-1640 در حضور غلظت های مختلف آگونیست اختصاصی IB-MECA و آنتاگونیست اختصاصی MRS-1220 گیرنده آدنوزین A3 در زمان های مختلف كشت داده و با استفاده از تست MTT پاسخ سلول بررسی می گردد. بیان گیرنده های آدنوزین در سطح mRNA توسط تكنیك RT-PCR نشان داده می شود. نتایج نشان می دهد كه IB-MECA در غلظت های بالاتر از ده میكرومولار باعث افزایش مرگ سلولی می شود (P<0.05). استفاده از آنتاگونیست MRS-1220 باعث تعدیل اثر سیتوتوكسیسیتی آگونیست IB-MECA می گردد. نتایج تكنیك RT-PCR كه وجود mRNA را نشان می دهد تایید دیگری بر وجود گیرنده های A3 است. یافته های این تحقیق اهمیت نقش آدنوزین در افزایش مرگ سلولی در سرطان پستان كه به ویژه از طریق گیرنده A3 اعمال می شود را برای اولین بار مورد توجه قرار می دهد.

سابقه و هدف

نوكلئوزید آدنوزین درتمامی سلول ها و مایعات فیزیولوژیك وجود داشته و تولید آن از مسیرهای متابولیك داخل و خارج سلول پدیده ای وابسته به انرژی بوده كه در نهایت منجر به افزایش غلظت خارج سلولی آدنوزین می شود. اثرات فیزیولوژیك، بیوشیمیایی و فارماكولوژیك آدنوزین خارج سلولی توسط گیرنده های آدنوزین (P1-purinergic receptors ) اعمال می شود. اگر چه این گیرنده ها در سلول های نرمال و سرطانی گزارش شده اند، ولی تاكنون حضور و نقش آنها در سلول های سرطان پستان مورد مطالعه قرار نگرفته است كه تحقیق حاضر به این مهم پرداخته است.

مواد و روش ها

رده های سلولی MCF-7 و MDA-MB468 در محیط كشت RPMI-1640 در حضور غلظت های مختلف آگونیست اختصاصی IB-MECA و آنتاگونیست اختصاصی MRS-1220 گیرنده آدنوزین A3 در زمان های مختلف كشت داده و با استفاده از تست MTT پاسخ سلول بررسی می گردد. بیان گیرنده های آدنوزین در سطح mRNA توسط تكنیك RT-PCR نشان داده می شود.

نتایج

نتایج نشان می دهد كه IB-MECA در غلظت های بالاتر از ده میكرومولار باعث افزایش مرگ سلولی می شود (P<0.05 ). استفاده از آنتاگونیست MRS-1220 باعث تعدیل اثر سیتوتوكسیسیتی آگونیست IB-MECA می گردد. نتایج تكنیك RT-PCR كه وجود mRNA را نشان می دهد تایید دیگری بر وجود گیرنده های A3 است. یافته های این تحقیق اهمیت نقش آدنوزین در افزایش مرگ سلولی در سرطان پستان كه به ویژه از طریق گیرنده A3 اعمال می شود را برای اولین بار مورد توجه قرار می دهد.منابع :
دانشگاه تربیت مدرس، دانشكده علوم پزشكی، گروه بیوشیمی بالینی، آزمایشگاه بیوشیمی سرطان - ارسالی از طرف کاربر ahad
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
1390/02/3

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ابزار
Online User

چتاستخاره آنلاین با قرآن کریم

فال امروز

تعبیر خواب آنلاین

Google Pagerank, SEO tools
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic