وب هکس

"/> میکروبیولوژی 88 لاهیجان - مطالب بهمن 1391
میکروبیولوژی 88 لاهیجان
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            آپدیت روزانه nod32
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


به یاد ورودی های 88 لاهیجان ♥

مدیر وبلاگ : مصطفی
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتون راجع به این وب چیه؟


تعداد بازدید :

لطفا قبل از شروع ثبت نام  از طریق گزینه "امور مالی / وضعیت مالی" در بخش ثبت نام اینترنتی از آخرین وضعیت مالی خود اطلاع حاصل فرمایید

حداقل یكروز قبل از شروع انتخاب واحد (مطابق جدول زمانبندی) شهریه علی الحساب (شهریه ثابت + یك میلیون ریال از شهریه متغییر) خود را بصورت الكترونیكی پرداخت نمایید

از روز چهارشنبه یازدهم بهمن و با شروع ثبت نام اینترنتی مراجعه به سایت جهت واریز شهریه ثابت، مشاهده نمره ها و یا ثبت نام تاخیری فقط عصرها پس از ساعت 15 امكانپذیر خواهد بود

1- ثبت نام اینترنتی تا ساعت 24 همان روز امكانپذیر است.

2- زمان حضور كارشناسان: صبح ها از ساعت 8 تا 15 به جز روزها تعطیل

3- ثبت نام از دانشجویانی صورت می پذیرد كه قبلا" با حسابداری دانشجویی و صندوق رفاه دانشگاه تسویه حساب و بطور علی الحساب  شهریه ثابت + 1000000 ریال( بخشی از شهریه متغییر)  را بصورت الكترونیكی (اینترنتی) پرداخت نموده باشند.

4- رعایت پیش نیاز و دروس وابسته براساس آئین نامه آموزشی برعهده خود دانشجو می باشد و پس از پایان ثبت نام به هیچ وجه تقاضایی در این خصوص مورد بررسی قرار نخواهد گرفت. قبل از انتخاب واحد نسبت به انجام هماهنگی با مدیریت محترم گروه یا كارشناس محترم رشته اقدام فرمایید.

5- لطفا جهت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی رمز ورود به سایت را در اختیار دیگران قرار ندهید.منبع :

http://liau.ac.ir/Contents.aspx?Type=FlashNews&NewsID=wMUlHiEEi3M=

نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها : زمانبندی ثبت نام نیمسال دوم 92-91،
لینک های مرتبط :
          
1391/11/6
تعداد بازدید :

غربالگری ژنتیك (Genetic Screening)

هدف از غربالگری ژنتیكی جمعیت مشخص كردن افرادی است كه حامل بیماری‌های ژنتیكی هستند و یا افرادی كه احتمال انتقال ژن‌های معیوب را به فرزندانشان دارند. با آگاهی از میزان خطر انتقال بیماری به فرزند، افراد می‌توانند در مورد بچه دار شدن تصمیمی آگاهانه بگیرند. برخی تكنیك‌هایی كه برای مشخص كردن حاملین اختلالات تك ژنی به كار می‌روند عبارتند از : استفاده از نشانگرهای بیوشیمیایی، اتصالات ژنی(Genetic linkage)، تحلیل مستقیم جهش (Direct mutation Analysis)، تشخیص‌های قبل از تولد، غربالگری نوزادان تازه متولد شده، تشخیص بیماران قبل از ظهور علائم (جدول شماره 2).

مشاوره ژنتیک

از راه های پیشگیری از بیماری‌های ژنتیکی مشاوره ژنتیک است. مشاوره ژنتیک ممکن است گذشته نگر یا آینده نگر باشد.

الف: مشاوره ژنتیک آینده نگر

 این نوع مشاوره برای پیشگیری از وقوع بیماری‌ها به کار می‌رود. چنین روشی نیازمند غربالگری و مشخص کردن افراد هتروزیگوت، برای هر نوع اختلال خاص می باشد. بعد از مشخص شدن این افراد باید برای آنان توضیح داد که چنانچه با فرد هتروزیگوت دیگری ازدواج کنند احتمال خطر بروز بیماری برای فرزندانشان وجود دارد. به عبارت دیگر کودک مبتلا به این اختلال ژنتیکی خاص، متولد خواهد شد. کم خونی داسی شکل و تالاسمی مثال‌های خوبی در این مورد می باشند. ممکن است در آینده استفاده از این روش برای تعداد بیشتری از اختلالات مغلوب کاربرد پیدا کند.

 

ب: مشاوره ژنتیک گذشته نگر

 در حال حاضر بیشتر مشاوره های ژنتیک، گذشته نگر هستند. مطالعه‌ای که توسط سازمان جهانی بهداشت صورت گرفته است نشان می‌دهد که مشاوره های ژنتیک عموماً مواقعی انجام می شود که مواردی از اختلالات مادرزادی، عقب ماندگی ذهنی و بیماری‌های روانی و نقایص مادرزادی در متابولیسم (Inborn Error of Metabolism) رخ داده باشد و به ندرت به عنوان مشاوره قبل از ازدواج صورت می گیرد. سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند که مراکز مشاوره ژنتیک در مناطقی که بیماری‌های عفونی و اختلالات تغذیه‌ای تحت کنترل در آمده‌اند.، و نیز در مناطقی که اختلالات ژنتیکی ( مثل کم خونی داسی شکل و تالاسمی) همیشه یکی از مشکلات بهداشت عمومی بوده است، برقرار گردد.

نقش بالقوه مطالعات ژنتیكی در مراقبت‌های بهداشتی

بیماری‌های تك ژنی

از آنجایی كه در حال حاضر آنالیز ژنی برای مشخص كردن بیماری‌های تك ژنی امكان پذیر می‌باشد شناسایی حاملین این بیماری‌ها و برقراری مشاوره ژنتیك با آن‌ها امكان پذیر بوده و هر جا كه لازم باشد با تشخیص‌های قبل از تولد نیز پیگیری می‌شوند.

بیماری‌های واگیر

مدارك خوبی وجود دارد كه نشان می‌دهد شناخت ساختار ژنتیكی عوامل بیماری‌زا و ناقلین آن‌ها نقش عمده ای در پیشگیری و درمان بیماری‌های عفونی ایفاء می‌كند. آگاهی از الگوی خاص ژنتیكی پاتوژن‌ها و تعیین ژن بیماری‌زا اهداف جدیدی را برای درمان‌های دارویی به وجود می‌آورد برای مثال همین بررسی‌ها منجر به ساخت دسته دارویی جدیدی(Fosmidomycin)برای مقابله با گونه های مقاوم به درمان پلاسمودیوم فالسیپاروم (عامل مالاریای فالسیپاروم) شده است. رویكردهای مشابهی برای ساخت واكسن‌های جدید به وجود آمده است.

واكسن‌هایی كه با تزریق قطعاتی از DNA مایكوباكتریوم توبركولوزیس عمل می‌كنند در پیشگیری از بیماری در موش‌ها موفق بوده‌اند و نیز توانسته‌اند بیماری را در موش‌های مبتلا درمان كنند.

به غیر از این‌ها مطالعه بر روی سیستم ایمنی و ژن‌های كنترل كننده آن هم اهمیت دارد مثلاً اینكه چطور سلول‌های دندریتیك می‌توانند تحریكات میكروارگانیسم‌ها را حس كرده و آن‌ها را به لنفوسیت‌ها منتقل كنند و یا چطور سیستم ایمنی آنتی ژن‌هایی را كه قبلاً با آن‌ها تماس پیدا كرده است به یاد می‌آورد. مطالعه بر روی ناقلین نیز صورت گرفته است مثلاً می‌توان با تغییراتی در DNA پشه ها توانایی آن‌ها را برای انتقال مالاریا كاهش داد.

 

مطالعه بر روی ساختار ژنتیكی میزبان نیز می‌تواند واقعیاتی را در مورد اینكه چرا بعضی جمعیت‌ها نسبت به بعضی بیماری‌ها حساس تر یا مقاوم‌ترند نشان دهد. مثلاً جهش در رسپتور كموكین (یكی از رسپتورهایی كه HIV از طریق آن به سلول دسترسی پیدا می‌كند) مقاومت قابل توجهی را در مقابل AIDS به وجود می‌آورد.

نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها : غربال گری ژنتیکی،
لینک های مرتبط :
          
1391/11/2
تعداد بازدید :

کشت ویروس در آزمایشگاه

 

نیازمندی به یک سلول زنده پیکر میزبان برای تکثیر ویروسها ، مشاهده ، شمارش و تشخیص آنها را مشکل می‌سازد. برای تکثیر ویروسها به جای محیطهای شیمیایی ساده بایستی سلولهای زنده فراهم شود. تهیه گیاهان و جانوران زنده برای نگهداری ویروسها ، دشوار و پر هزینه بوده و به علاوه ویروسهای بیماریزایی که فقط در پریماتهای عالی و انسان رشد می‌کنند مشکلات بیشتری را نیز فراهم می‌نمایند و از طرف دیگر ، ویروسهای باکتریها (باکتریوفاژها) را می‌توان با پرورش آنها بر روی کشت باکتریها به آسانی تهیه کرد.

و از این رو است که قسمت اعظم اطلاعات بدست آمده در مورد تکثیر ویروسها از مطالعه این دسته از ویروسها بدست آمده است. بسیاری از ویروسها قادرند در کشتهای سلولی یا در تخم مرغهای جنین‌دار در شرایط کاملا کنترل شده‌ای تکثیر یابند. آزمایشگاههای تشخیصی سعی دارند به منظور اثبات عامل بیماری ، ویروسها را از نمونه‌های کلینیکی بدست آورند. آزمایشگاههای تحقیقاتی برای بررسی و تحلیل دقیق تکثیر و چگونگی تظاهر ژنهای ویروس ، آنها را کشت می‌دهند

رشد باکتریوفاژها در شرایط آزمایشگاه


ویروسهای باکتریایی را می‌توان در سوسپانسیون باکتریها در محیط آبکی یا در کشت باکتریها در محیط سخت ، پرورش داد. بکار بردن محیط سخت ، پیدایش پلاک و مشاهده و شمارش ویروسها را با بکاربردن مواد و وسایل ساده میسر می‌سازد. در این روش نمونه‌ای از باکتریوفاژ را با باکتری میزبان و آگار ذوب شده مخلوط می‌کنند، سپس این مخلوط را در یک جعبه پتری ریخته و می‌گذارند تا به صورت یک لایه سفت شود. مخلوط ویروس- باکتری به صورت یک لایه سفت درمی‌آید.

هر ذره ویروسی در داخل یک باکتری تکثیر یافته و پس از پاره شدن دیواره باکتری ، صدها ویروس تازه از آن رها می‌شود و این ویروسها به باکتریهایی دیگر حمله می‌کنند و به ترتیب ، همه باکتریها در نواحی اطراف ویروس اولیه از بین می‌روند. با این فرایند ، در سطح آگار نواحی شفافی به نام پلاک به تعداد زیاد در زمینه پر از باکتریها به چشم می‌خورد. تراکم سوسپانسیون ویروسی را با شمارش پلاکها ، اندازه گیری می‌کنند.

رشد ویروسهای جانوری در شرایط آزمایشگاه


برخی از ویروسهای جانوری را می‌توان منحصرا در بدن حیوانات زنده نظیر موش ، خرگوش و خوکچه هندی پرورش داد. اکثر تجربیات مربوط به مطالعه واکنشهای ایمنی نسبت به عفونتهای ویروسی نیز باید در بدن حیوانات آلوده شده انجام گیرد. بطور کلی تلقیح حیوانات برای تشخیص ویروسها در نمونه‌های بالینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به دنبال آلوده کردن حیوان با ویروسها ، آنها را باید از نظر پیدایش بیماری مورد بررسی قرار دارد یا حیوان را کشته و از بافتهای آلوده برای بررسی و ارزیابی قدرت بیماریزایی ویروس استفاده نمود.

رشد ویروسهای جانوری در تخم مرغ جنین‌دار


در پوسته خارجی تخم مرغ جنین‌دار سوراخی تعبیه کرده و از آن راه سوسپانسیون ویروس را در مایعات تخم مرغ تزریق می‌کنند. در تخم مرغ چندین غشا وجود دارد که می‌توان بر روی آنها ویروسها را پرورش داد. رشد ویروس را از روی مرگ جنین یا آسیب دیدن سلولهای جنینی می‌توان مشاهده کرد. این روش امروزه برای پرورش ویروسها به منظور تهیه واکسن بکار برده می‌شود.

کشت سلولی


استفاده از تکنیکهای کشت سلولی موجب شده است که شناسایی و کشت ویروسهای ایزوله شده جدید و خصوصیات ویروسهای شناخته شده قبلی آسان شود. سه نوع کشت سلولی وجود دارد. کشتهای سلولی اولیه که می‌توان با پراکنده نمودن سلولهایی از نمونه‌های بافتی که به تازگی تهیه شده‌اند با آنزیم تریپسین فراهم نمود. این سلولها بعد از چند بار کشت قادر به رشد نیستند، و کشتهای سلولی ثانویه و کشت سلولی مداوم که به تعداد نامحدود رشد می‌کنند. نوع کشت سلولی مورد استفاده در کشت ویروس به حساسیت سلولها نسبت به ویروس مورد نظر بستگی دارد.


روشهای تشخیص سلولهای آلوده به ویروس


پیدایش اثر سیتوپاتیک


اثر سیتوپاتیک بر اثر تغییرات مورفولوژی در سلولهای آلوده به ویروس رخ می‌دهد. متلاشی شدن سلول ، نکروز سلولی ، تشکیل اجسام درون سلولی ، تشکیل سلولهای غول پیکر و تشکیل حفرات سیتوپلاسمی ، نمونه‌هایی از اثرات سیتوپاتیک هستند که توسط ویروسها ایجاد می‌شوند.

پیدایش پروتئینهای کد شده ویروس


از آنتی سرمهای اختصاصی می‌توان برای مشاهده سنتز پروتئینهای ویروس در سلولهای آلوده استفاده کرد.

مشاهده اسیدنوکلئیک خاص ویروس


آزمایشهای مولکولی مانند واکنش زنجیر پلی مراز (pcr) روشی اختصاصی ، حساس و سریع را برای مشاهده ویروس فراهم کرده است.

اندازه گیری مقدار ویروسها


روشهای فیزیکی


با کمک یک محلول استاندارد ازذرات لاتکس که اندازه کوچک و یکسانی دارند می‌توان ذرات ویروس را در زیر میکروسکوپ الکترونی شمرد. در این روش ، محلول تقریبا غلیظی از ویروس مورد نیاز است. برای تعیین مقدار ویروس موجود در یک نمونه می‌توان از آزمایشهای سرولوژیکی گوناگونی نظیر رادیو ایمونواسی (ria) و آزمایش الیزا (elisa) استفاده کرد.


روشهای بیولوژی


نقطه پایان آزمایشهای بیولوژی به میزان مرگ و عفونت در حیوانات یا به اثرات سیتوپاتیک در کشتهای سلولی به غلظتهای مختلف ویروس مورد آزمایش بستگی دارد. برای اکثر ویروسهای عفونی از آزمایش پلاک استفاده می‌شود.

خالص نمودن ویروسها


ویروس خالص به منظور مطالعه خصوصیات و بررسی مولکولی آن مورد نیاز است. برای خالص کردن ویروسها معمولا حجم زیادی از محیط کشت سلولی ، مایعات بدن یا سلولهای آلوده را بکار می‌برند. در اولین مرحله ، ذرات ویروس را بوسیله سولفات آمونیوم تغلیظ می‌کنند. هنگامی که غلظت ویروس زیاد است، آن را بوسیله سانتریفوژ افتراقی ، کروماتوگرافی ستونی و الکتروفورز از مواد دیگر جدا می‌کنند.

ایمنی در آزمایشگاه


برخی از ویروسها ، پاتوژنهای انسانی هستند و عفونت گاهی از آزمایشگاه حاصل می‌شود. تکنیکهای آزمایشگاهی چنانچه بطور کامل مراعات نشود، اغلب پر خطر هستند. راههایی که کارکنان آزمایشگاه را در خطر عفونت قرار می‌دهد شامل موارد زیر است، از طریق ذرات هوا ، از طریق دستگاه گوارش ، از طریق نفوذ به پوست و از طریق پخش شدن مایعات آلوده و ریختن آنها در چشمها.

نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها : کشت ویروس در آزمایشگاه،
لینک های مرتبط :
          
1391/11/2
تعداد بازدید :

دگزامتازون را هنگام سرماخوردگی مصرف نكنید

1390/10/22 - 22:52


به گزارش روز  ایرنا، واحد اطلاع رسانی دارو معاونت غذا ودارو دانشگاه پزشكی مشهد، نسبت به عوارض ناشی از تجویز وریدی یا عضلانی دگزامتازون در موارد غیر ضروری هشدار داد .

طبق این گزارش،مصرف این فرآورده در گزارش های ارسالی در بسیاری از موارد سرماخوردگی، درد دندان، سردرد و یا سوء مصرف در ورزشكاران مشاهده شده است .

بر اساس اعلام این واحد، عوارض گزارش شده به این مركز را می توان به واكنشهای محل تزریق از جمله درد، التهاب و آبسه در محل تزریق، خارض، تهوع ف سرگیجه، گرگرفتگی، استفراغ، ضعف، سكسكه، كهیر، افزایش تعریق، اختلالات بینایی، افزایش فشار خون، فلج شل گذرا، بیقراری، توهم و بیخوابی اشاره كرد .

همچنین از جمله عوارض ذكر شده در منابع علمی در اثر مصرف گلوكوكورتیكوئیدها از جمله دگزامتازون عضلانی، تاخیر در درمان زخمها، شكستگی استخوان، پوكی استخوان، افزایش خطر ابتلا به عفونتها، برهم خوردن تعادل مایع و الكترولیت های بدن، عوارض چشمی نظیر كاتاراكت، عوارض عصبی، تشنج، افسردگی و عوارض پوستی عنوان شده است .

نوع مطلب : عمومی، بیماری، اخبار، داروها، 
برچسب ها : دگزامتازون را هنگام سرماخوردگی مصرف نكنید،
لینک های مرتبط :
          
1391/11/2
تعداد بازدید :

برنامه ریزی برای ارشد میکروبیولوژی.ژنتیک.بیوشیمی.بیوتکنولوژی.سلولی مولکولی


سلام دوستان

می دونم که قبولی در یک رشته و دانشگاه عالی در مقطع ارشد یکی از اهداف مهم اکثر شماست،اگر یک نگاه کوچک به گذشته بندازیم می بینیم که اکثر ما به عشق رشته پزشکی تو دانشگاه تهران یا شهید بهشتی رشته تجربی رو انتخاب کردیم اما خودمونیم یه کم دیر شروع کردیم یا تنبلی کردیم اگه نه الان دانشگاه آزاد نبودیم!اما نا گفته نماند که رشته ما یکی از بهترین و شیرین ترین رشته های زیست شناسی پایه است و دانشگاه ماهم بین دانشگاه های آزاد نه ایران بلکه جهان بهترینه برای قبولی در آزمون کارشناسی ارشد تو رشته و دانشگاهی که دوست دارم از کی شروع به تست زنی کنم؟ کی در آزمون های آزمایشی شرکت کنم؟ چطور برنامه ریزی کنم؟ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار، عمومی، 
برچسب ها : برنامه ریزی برای ارشد میکروبیولوژی.ژنتیک.بیوشیمی.بیوتکنولوژی.سلولی مولکولی،
لینک های مرتبط :
          
1391/11/2
تعداد بازدید :
اخیرا" مطالب مجعولی به نام ویروس گومامی و خطرات مربوط به آن در برخی خبرگزاریها از قول رئیس انجمن میکروب شناسی ایران، دکتر محمد مهدی فیض آبادی، نقل شده است که به هیچ وجه صحت ندارد. به اطلاع  کلیه هموطنان عزیز می رساند که این خبر به کلی از جانب ایشان تکذیب می گردد.
نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها : تکذیب خبر مربوط به ویروس گومامی از جانب دکتر محمد مهدی فیض آبادی،
لینک های مرتبط :
          
1391/11/2
تعداد بازدید :

دنیای میكروب ها :

 

بیشتر مردم از میكروب ها تصور ناخوشایندی دارند. واژه های میكروب از دو كلمه یونانی به معنی «كوچك» و «زیستن» گرفته شده و به هر جاندارذره بین گفته می شود. حقیقت این است كه تعداد میكروب های مفید بیشتر از انواع زیان آور است. حقیقت آن است كه زندگی انسان ها به میكروب ها وابسته است. اما آنها بدون ... می توانند زندگی كنند از هزاران سال پیش، نان ، چای ، پنیر، ماست ، كاكائو و ترشی ها و بسیاری از محصولات غذایی به كمك میكروب ها تولید می شوند. دنیای میكروب ها تولید می شوند.

ادامه مطلب


نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
1391/11/2
تعداد بازدید :

دکتر دانـشیان:لاهـیجان مجــهز به آزمایشگاه ملی بیوتـکنولوژی پیشرفته خواهــدشـد

جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان لاهیجان درتاریخ ۲۵تیرماه ۱۳۹۱ درساعت ۱۸:۱۵ دقیقه با حضور اعضای ثابت شورای اسلامی لاهیجان وکهالی شهردار لاهیجان و بهروزدانشیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان و شاه محمدی رئیس اداره ورزش وجوانان لاهیجان در سالن همایش شهرداری لاهیجان برگزارگردید.

به گزارش خبرنگار سایت خبری تحلیلی لاهیجان درابتدای این جلسه جواد تمیزکار به مسائل و مشکلات بیمه تامین اجتماعی در بخش ساختمان اشاراتی نمود واینکه بیمه ی تامین اجتماعی,بیمه ی ساختمان را تحت پوشش قرار نمی دهد ومردم نیازمند این هستند که خودشان و به صورت خصوصی هزینه بیمه را بپردازند.

ساخت وسازهای غیر اصولی توسط مردم و نظارت دقیق شهرداری  وساخت و ساز قسمت الحاقی مزار شهدا و تسریع بخشیدن به روند ساخت ساز این بخش از مزار شهداء از دیگر نکات جواد تمیزکار به عنوان دبیر جلسه به بخش شهرداری  قبل از شروع جلسه بود.

دکتر دانشیان:وعده ی تاسیس آزمایشگاه ملی بیوتکنولوژی در شهرستان لاهیجان


درادامه دکتر دانشیان رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لاهیجان به بیان امار وارقام هایی پرداختند.ایشان آرامش در دانشگاه را بزرگترین دستاورد مسئولیت ۲۸ ماهه خود خواندند.امتیاز دانشگاه آزاد لاهیجان از ۹۸۰٫۱۶ به ۲۲۷۴٫۹۴ ورشد ۱۳۰ درصدی این شاخص یکی از نکاتی ذکرشده بود. همچنین درادامه  دکتر دانشیان به مردم لاهیجان تاسیس آزمایشگاه ملی وتاسیس دانشگاه دندانپزشکی را دادند.ایشان در توضیحات پروژه های انجام شده دانشگاه آزاد لاهیجان به مرکز تحقیقات شیلات چمخاله واینکه این مرکز با دارا بودن ۱۱۰ فیل ماهی وصادرات آن به اهواز نیز اشاره نمودند.

همچنین تاسیس سالن ورزشی برای دانشگاه آزاد و نامگذاری این سالن به نام شهید مقدم(دانشجوی دانشگاه آزاد که در سانحه تصادف راهیان نور به فیض شهادت نائل شدند)نیز ازدیگر کارهای انجام شده ی دانشگاه آزاد درزمان مسئولیت ایشان بوده است.

شاه محمدی رئیس اداره ورزش و جوانان :احداث چمن مصنوعی برای ورزشگاه تختی لاهیجان

درادامه ی این جلسه شاه محمدی رئیس اداره ی ورزش و جوانان شهرستان از تکمیل سالن شهدای شهرستان لاهیجان واقع در خیابان قیام خبر دارد وبیان نمود که این سالن از طرحهای مهر ماندگار بوده که با افتتحاح آن در اختیار عموم مردم شهرستان قرار خواهد گرفت.ایجاد چمن مصنوعی در ورزشگاه تختی شهرستان لاهیجان تا ۳ماه آینده وسالن ورزشی چند منظوره مجموعه ی ورزشی مهر و سالن ورزشی طبقاتی ورزشگاه تختی با تخصیص بودجه ی ۹۰۰ میلیونی برای اتمام کار از دیگر خبرهای شاه محمدی برای مردم شهرستان لاهیجان در جلسه ی امروزبود.

کهالی شهردار لاهیجان:قول ساخت پارکینگ وسائل نقلیه برای دانشجویان دانشگاه آزاد لاهیجان
درپایان این جلسه نیز کهالی شهردار لاهیجان به سوالات و مطالباتی که مردم حاضر درجلسه واعضای شورای شهر ازایشان داشتند پاسخ دادند , ایشان در سوالی که مربوط به احیای تیم فوتبال شهرداری لاهیجان میشد بیان نمودند که سهم شهرداری از ورزش درسطح شهرستان ۱% می باشد و نهادهای دیگر مسئول اجرای این طرح می باشند,کهالی اظهارداشت که شهرداری لاهیجان حاضراست که امتیاز تیم فوتبال شهرداری را به همراه کمک ۴۰ میلیونی بلاعوض برای احیای این تیم فوتبال به دانشگاه آزاد لاهیجان واگذار نماید.

قول شهرداری برای ساختن پارکینگ چند طبقه وسائل نقلیه برای دانشجویان درکنار دانشگاه آزاد و کمک  به ۲۰ مسجد شهرستان لاهیجان به مناسبت ماه مبارک رمضان و تعیین تکلیف ساختمان جزیره ی استخر از دیگر نکات مهم جلسه ی علنی امروز شورای شهرلاهیجان بود.

نوع مطلب : اخبار، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
1391/11/2

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ابزار
Online User

چتاستخاره آنلاین با قرآن کریم

فال امروز

تعبیر خواب آنلاین

Google Pagerank, SEO tools
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات