وب هکس

"/> میکروبیولوژی 88 لاهیجان - مطالب اسفند 1393
میکروبیولوژی 88 لاهیجان
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            آپدیت روزانه nod32
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


به یاد ورودی های 88 لاهیجان ♥

مدیر وبلاگ : مصطفی
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتون راجع به این وب چیه؟


تعداد بازدید :


 نام:                       میر ساسان     

 نام خانوادگی:         میرپور

 تحصیلات:              دکتری میکروبیولوژی کاربردی       

 سمت:                ریاست دانشکده

 شماره تماس:        2229081-0141

 پست الکترونیکی:   mirsasan_mirpour@yahoo.com  ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار، میکروبیولوژی، 
برچسب ها : ریاست دانشکده‌ی علوم پایه،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/15
تعداد بازدید :
نتایج یک تحقیق جدید نشان می دهد که واکنش باکتری نموکاکس (pneumococcus) نسبت به واکسن آن از سال ۲۰۰۰ میلادی به این سو تغییر کرده است. پزشکان می گویند تغییر در ساختار برخی از انواع این باکتری، تاثیر بعضی از واکسنها را در طولانی مدت از بین می برد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از بی بی سی  ،  واکسنها به سیستم دفاعی بدن یاد می دهند تا به عفونت حمله کنند. مثلا اگر فردی کزار بگیرد، واکسن در بدن فرد مبتلا، پادتن می سازد تا سمی که در باکتری وجود دارد را از بین برد.

دکتر “روری بودن”، یکی از محققان دانشگاه آکسفورد می گوید: “واکسنهای زیادی وجود دارند که به خوبی کار می کنند چرا که باکتری و ویروس آنها تغییر شکل نمی دهد.”

اما باکتری نموکاکس ۹۰ نوع گوناگون دارد. فعالیت هر کدام از آنها در سیستم دفاعی بدن متفاوت است و هر کدام به واکسن خود احتیاج دارند.
سیستم دفاعی

ساخت ۹۰ نوع مختلف واکسن امکان پذیر نیست اما در سال ۲۰۰۰، مقامهای آمریکایی واکسینه کردن در برابر هفت نوع از بیشترین باکتریها را شروع کردند. نتیجه اینکه ابتلا به مننژیت و ذات الریه به سرعت کاسته شد.

در سال ۲۰۰۷، ۷۶ درصد بیماریهای ذات الریه و مننژیت در کودکان زیر پنج سال کمتر شد.

هر سال بیش از ۸۰۰ هزار کودک زیر پنج سال در دنیا به دلیل ابتلا به این بیماری ها جان خود را از دست می دهند.

برخی از این باکتریها پوشش خود را با جمع آوری دی ان ای باکتریهای مرده تغییر می دهند، تا از خود در برابر واکسنها دفاع کنند. به این تغییر “تعویض پوشش” (Capsule Change) می گویند.

محققان با تحلیل ژن این باکتری، پنج مورد تعویض پوشش را در این باکتری ها پیدا کردند.

یکی از آنها پی وان (P1) نام دارد که به سرعت در سال ۲۰۰۷ از شرق به غرب آمریکا شیوع پیدا کرد.

به تازگی واکسن جدیدی ساخته شده است که ۱۳ نوع از این باکتریها را در بر دارد. دکتر “بودن” می گوید: “واکسن آرمانی، واکسنی خواهد بود که همه انواع باکتری نموکاکس را در بر داشته باشد.”

پروفسور دریک کروک از دانشگاه آکسفورد می گوید: “باید فهمید چه چیز باعث موفقیت یک واکسن و چه چیز باعث شکست آن می شود.”

پروفسور کروک می افزاید: “پژوهشهای ما نشان می دهد که تحقیقهای امروزی برای ساخت واکسنهای جدید، در اکثر موارد موفقیت آمیز بوده است. اما همان طور که انتظار می رود تاثیر واکسنها در طولانی مدت از بین می رود.”

دکتر برنارد بیل از مرکز کنترل و جلوگیری از بیماریها در آمریکا می گوید:” واکسن های جدید بسیار موثرند. اما مشاهدات ما نشان می دهد که باکتری ها خودشان را با شرایط جدید وفق می دهند و موفق هم می شوند.”

محققان می گویند که این تحقیق کمک می کند تا برای ساخت واکسن های جدید روش های بهتری پیدا شود.

نتایج این تحقیق در مجله علمی نیچر ژنتیکز (Nature Genetics) چاپ شده است

منبع:

http://www.pezeshk.us/?cat=69


نوع مطلب : مقاله میکروبیولوژی، 
برچسب ها : باکتری نموکاکس،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/15
تعداد بازدید :

یکی از تست های مهم در آزمایشگاه میکروبیولوژی تست انتشار دیسک یا تست کربی یا بایر میباشد.

عوامل آنتی میکروبی مختلف تاثیرات مختلفی نیز بر ارگانیسم های مختلف دارند.بعضی ارگانیسم ها ممکن است کاملا به یک ماده ضد میکروبی خاص مقاوم باشند در حالی که سایرین به شدت به آن ماده حساس اند. روش کربی – بائر یا تست انتشار دیسک برای شناسایی یک ارگانیسم مقاوم یا حساس به یک آنتی بیوتیک اختصاصی استفاده می شود.وقتی این تست در یک روش خیلی اختصاصی به کار رود حتی می تواند در مورد تشخیص چگونگی حساسیت یک ارگانیسم به یک انتی بیوتیک خاص استفاده شود.

این روش می تواند یک فرایند خیلی مفید باشد وقتی که سعی شود برای تشخیص در یک روند درمانی علیه یک عامل بیماریزا بکار رود. این روش همچنین می تواند برای تعیین  تاثیر یک انتی بیوتیک جدید نیز استفاده شود .در محیط های کلینیکی تست کربی – بائر موکد یک روش کاملا استاندارد و تعریف شده است.

در این روش پلیت با آگار مولر - هینتون به عمق 4 میلیمتر پر می شود سپس بعد از سرد شدن و سفت شدن آگار، به صورت کشت سفره ای سطح پلیت را کشت میدهیم.

ماده تلقیحی برای کشت باید از یک کشت براث (کشت مایع در لوله) که قبلا با نمک استریل به مقدار 0.5 واحد استاندارد کدورت فارلند رقیق شده استفاده شود.

در آزمایشگاهای ما ممکن است از محیط های مولر- هینتون دیگر یا محیط نوترینت آگار برای این تست استفاده شود. بعضی از مدرسین ممکن است به شما توصیه برای استفاده از محیط رقیق شده در نمک استریل با رعایت استاندارد فارلند بکنند در حالی که سایرین شما را به استفاده از محیط غیر رقیق شده توصیه کنند.اگرچه نتایج خیلی دقیق تر خواهد بود وقتی شما تست را بصورت درست انجام دهید اما شما همچنان جواب مثبت را بدست خواهید آورد. بعد از تلقیح نمونه برروی پلیت چند گونه متفاوت از دیسک های کاغذی برروی پلیت اضافه میکنیم. این دیسکها با مقدار مشخصی از یک عامل میکروبی واکنش میدهند.پلیت ها را انکوبه میکنیم بعد از انکوبه نواحی خالی از باکتری با ابعاد مختلف در اطراف بعضی از دیسکها مشاهده می شود این نواحی به مناطق مهاری یا هاله عدم رشد معروف است .آنها نشان دهنده حسایت ارگانیسم حساس به عوامل ضد میکروبی را نشان می دهد. هاله عدم رشد بزرگتر در اطراف یک عامل میکروبی نشان گر حساسیت بیشتر آن ارگانیسم به آن عامل ضد میکروبی است.

در محیط های حرفه ای قطر دایره هاله عدم رشد به ملیمیتر اندازه گیری می شود سپس نتایج حاصل با اطلاعات موجود در جدول مناطق عدم رشد استاندارد مقایسه می شود.اگر هاله عدم رشد به اندازه قابل قبول بزرگ بود از آن ماده ضد میکروبی برای درمان عفونت استفاده میشود و اگر خیلی کوچک بود از یک عامل ضد میکروبی دیگر استفاده می شود.

موفق باشید

 http://www.lostring.blogfa.com/post-355.aspx


نوع مطلب : مقاله میکروبیولوژی، 
برچسب ها : روش تست کربی در آزمایشگاه، روش تست کربی، تست کربی،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/15
تعداد بازدید :

همه چیز درباره تست ژلاتیناز

Nutrient gelatin is a differential medium that tests the ability of an organism to produce an

exoenzyme, called gelatinase, that hydrolyzes gelatin.

Gelatin is commonly known as a component of gelled salads and some desserts, but it's actually a protein derived from connective tissue. When gelatin is at a temperature below 32°C (or within a few degrees thereof), it is a semisolid material.  At temperatures above 32°C, it is a viscous liquid.

Gelatinase allows the organisms that produce it to break down gelatin into smaller polypeptides, peptides, and amino acids that can cross the cell membrane and be utilized by the organism.

When gelatin is broken down, it can no longer solidify.  If an organism can break down gelatin, the areas where the organism has grown will remain liquid even if the gelatin is refrigerated. 

The Serratia marcescens on the left is positive for gelatinase production, as evidenced by the liquidation of the media.
The Salmonella typhimuriumon the right is negative, as evidenced by the solidity of the media.

The gelatinase test can be used to differentiate between Staphylococcus aureus and Staphylococcus epidermidis .  It can also be used to differentiate Serratia marcescensProteus vulgaris, and Proteus mirabilis from other enterics

موفق باشید..


نوع مطلب : مقاله میکروبیولوژی، 
برچسب ها : تست ژلاتیناز، called gelatinase،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/15
تعداد بازدید :
ویبریو ها باسیلهای هوازی، خمیده ، متحرک با یک تاژک قطبی اند. گروههای O1  و O139  ایجاد وبا کلاسیک می کنند ،اکسیداز مثبت اند و در محیط TCBS رشد کرده و رنگدانه زرد تولید می کنند. بهترین شرایط رشد در PH 8.5 تا 9 می باشد.

ویبریو کلرا: به کمک تست اکسیداز مثبت از سایر ویبریوها متمایز می شود.مانوز و سوکروز را تخمیر می کند اما آرابینوز را تخمیر نمی کند.حساسیت کلرا به O/129 باعث تمایز از آئروموناس که مقاوم است می شود.رشد کلرا در NaCl 6% تمایز دیگر از آئروموناس هاست که نمی توانند رشد کنند.

ویبریو کلرا O1 به دو بیوتیپ تقسیم می شود: کلرا و التور که بیوتیپ التور بخاطر تولید همولیزین و تست VP مثبت و مقاومت به پلی میکسین B از کلرا متمایز می شود.

ویبریو کلرای O1 کپسول تولید نمی کند در حالی که O139  و سایرین یک کپسول پلی ساکاریدی دارند.انتروتوکسین دو بخشی و حساس به حرارت مشابه به LT در اشرشیا کلی است .بخش B  از انتروتوکسین به گیرنده خود که Gm1 است متصل می شود و باعث ورود بخش A که مسئول واکنش بیولوژیک است به سلول می شود. بخش A خود از دو بخش A و A1 که به کمک یک پل دی سولفید بهم متصل شده تشکیل شده ،بخش A1 مسئول انتقال یک ADP  از NAD به یک پروتئین متصل شونده به GTP است که فعالیت آدنیلات سیکلاز را کنترل می کند در پی این حوادث موجب افزایش ترشح cAMP داخل سلولی ودر نتیجه ترشح الکترولیت به خارج سلول می شود .ژن تولید انتروتوکسین روی کرومزوم قرار دارد.

ویبریو پارا همولیتیکوس : در آگار خونی اکسیداز مثبت است ،در محیط TCBS رشد کرده وکلونی سبز رنگ ایجاد می کند. کاملا هالوفیل است و در ارتباط با غذاهای دریایی ایجاد عفونت می کند.

 

آئروموناس : ارگانیسمی متحرک به کمک یک فلاژله قطبی، تولید کننده همولیز بتا ، اکسیداز مثبت که موجب تمایز از انتروباکتریاسه می شود. مکانیسم تخمیری در آن مشاهده می شود.فرضیه کخ در مورد این ارگانیسم هنوز ثابت نشده است.


دریافت فایل PDF

نوع مطلب : مقاله میکروبیولوژی، 
برچسب ها : آئوروموناس و ویبریوناسه، ویبریو ها باسیلهای هوازی، خمیده، تولید کننده همولیز بتا،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/15
تعداد بازدید :
استافیلوکوک در میکروبیولوژی یا میکروب شناسی

کلمه استافیلوکوک از دو بخش تشکیل شده : استافیل به معنی خوشه انگور و کوک به معنی دانه.پس استافیلوکوک یعنی دانه خوشه انگوری.
این باکتری برای اولین بار توسط کخ کشف شد. فردی به نام اوگستون در سال 1881 نام استافیلوکوک را برای باکتری انتخاب کرد.از نظر شکل ظاهری باکتری کوکسی گرم مثبت است و  به شکل خوشه انگور در زیر میکروسکوپ مشاهده می شود.بی حرکت و بدون اسپور است و در روی محیط کشت رنگیزه های مختلفی ایجاد می کند (طلایی ، نارنجی ، سفید).بر روی محیط های معمولی رشد می کند.محیط اختصاصی جهت باکتری محیطی است به نام مانیتول سالت آگار.این محیط 7% نمک دارد که در نتیجه باکتریهای دیگر بر روی این محیط رشد نمی کنند پس یک محیط اختصاصی برای انواع استافیلوکوک است.
از نظر ساختمان آنتی ژنی:پپتیدوگلیکان دیواره و تئی کوئیک اسید و پروتئین A دارای خاصیت آنتی ژنی هستند.همچنین پلی ساکارید و آنتی ژن کپسولی در دیواره وجود دارد.ادامه مطلب


نوع مطلب : مقاله میکروبیولوژی، 
برچسب ها : استافیلوکوک در میکروبیولوژی یا میکروب شناسی،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/15
تعداد بازدید :
همه چیز درباره باکتری های نرمال فلورا

 

نرمال فلورا باکتریهایی هستند که در قسمتهای مختلف بدن که در ارتباط با خارج قرار دارند وجود دارند.این باکتریها بطور همزیستس با انسان زندگی می کنند.وجود این باکتریها از استقرار باکتریهای بیماریزا جلوگیری می کند.نرمال فلورا ی بدن به دو گروه تقسیم می شوند:


1-فلور طبیعی دائم                        2-فلور طبیعی مهاجر

فلور طبیعی مهاجر برای مدت محدودی به مدت نیم ساعت تا چند هفته بر روی پوست مستقر می شود.چنانچه فلور دائم دچار تغییر شوند باکتری های فلور مهاجر تکثیر پیدا می کنند و باعث بیماری می شوند.خون و مایع نخاع فلور ندارند.در روده به ازای هر گرم ماده 1025 باکتری داریم.اگر فلور طبیعی دائم را به طریقی غیرفعال کنیم(آنتی بیوتیک) فلور مهاجر باعث بیماری می شود.فلور طبیعی دائم در جایگاه اولیه خود غیر بیماری زاست.چنانچه از جایگاه اولیه به قسمتهای دیگر منتقل شود بیماریزا می شود،برای مثال استرپتوکوک ویریدانس فلور طبیعی دستگاه تنفس است چنانچه وارد خون شود از طریق خون بر روی دریچه های قلب مستقر شده ایجاد اندوکاردید می کند.E.coli فلور نرمال دستگاه گوارش است چنانچه به دستگاه ادراری منقل شود ایجاد عفونت ادراری می کند.ادامه مطلب


نوع مطلب : مقاله میکروبیولوژی، 
برچسب ها : دیفتروئید، پروتئوس، کلب سیلا، شیگلا، استافیلوکوک و استرپتوکوک های غیر همولتیک.، باکتری های نرمال فلورا، همه چیز درباره باکتری های نرمال فلورا،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/15
تعداد بازدید :
نوع مطلب : تشریح گیاهان، 
برچسب ها : برش عرضی کاهو،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/15
تعداد بازدید :
خوب اگه حالت بد میشه خوب نگاه نکن خوب

 
نوع مطلب : تشریح جانوران، 
برچسب ها : تشریح موش،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/15
تعداد بازدید :
راهنمایی انتخاب موضوع پایان نامه ارشد ودکتری وپروپوزال میکروبیولوژی وژنتیک.بیوتکنولوژی وسلولی مولکولی

باتوجه به درخواست دانشجویان ارشد میکروبیولوژی و بیوتکنولوژی و ژنتیک زیست شناسی برای انتخاب موضوع پایان نامه و سردرگمی آنان برای انتخاب موضوع وپروپوزال نویسی برآن شدم تا موضوعاتی که امروزه در زیست شناسی مطرح می باشند و می توانند دانشجویان روی این موضوعات تمرکز داشته باشند و راحتتر در بحث پایان نامه نویسی مطالب را پیگیر شوند و موضوع مورد علاقه خود را پیدا کنند.این موضوعات صرفا برای آشنا شدن دانشجویان برای کار بر روی پایان نامه میباشد وآمادگی ذهنی برای انتخاب موضوع مورد علاقه.در زیر یکسری از موضوعات پیشنهادی را مطرح میکنم امیدوارم سودمند واقع شود.خواهشمندم برای راهنمایی بیشتر فقط وفقط از طریق کامنت یا ایمیل ارتباط برقرار کنید.با تشکر محمد اعزازی

1.سوخت های زیستی 

2.تولید داروها به روش تخمیر

3.تولید داروهای گیاهی به روش بیوتکنولوژی

4.تولید دارو از طریق میکروارگانیسم های زیستی وجلبک ها

5.استخراج فلزات توسط باکتری ها یا بیولیچینگ

6.بهینه سازی فرآیند های بیوتکنولوژی

7.synthetic biology

8.سیستم های بیولوژی

9.تولید پروتین های نوترکیب

10.بیوتکنولوژی نفت

11.تولید پروتیین نوترکیب

12.تولید مونوکلونال آنتی بادی

13.تولید میکروبی نانوذرات نقره طلا

14.فتوسنتز میکروبی

15.پروبیوتیک ها

16.نانوبیوسنسرها

17.بیوسنسورها

18.روش های مقابله با سرطان

19.بیماری های مولکولی.

20.دارو های استاتینی

نوع مطلب : میکروبیولوژی، 
برچسب ها : انتخاب موضوع پایان نامه وپروپوزال میکروبیولوژی وژنتیک.بیوتکنولوژی وسلولی مولکولی،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/15
تعداد بازدید :

آزمایش نیتروژن اوره خون(BUN)اطلاعات مهمی را راجع به کارکرد مناسب کلیه ها و کبد فراهم می کند

آزمایش نیتروژن اوره خون مقدار نیتروژن اوره موجود در خون را اندازه گیری می کند. کبد پس از تجزیه پروتئین های مورد استفاده در سلول های بدن آمونیاک تولید می کند- که حاوی نیتروژن است.این نیتروژن با عناصر دیگری مانند کربن،هیدروژن و اکسیژن ترکیب می شود و اوره را که فرآورده شیمیایی دفعی است تشکیل می دهد.اوره تشکیل شده از طریق جریان خون از کبد به کلیه ها می رود.کلیه های سالم اوره و فرآورده های زائد دیگر را از خون فیلتر می کند. فرآورده های زائد فیلتر شده از طریق ادرار دفع می شوند.

اگر آزمایش نیتروژن اوره خون نشان دهد که مقدار نیتروژن اوره موجود در خون بیش از مقادیر طبیعی است احتمال دارد نشانگر عملکرد نامناسب کلیه ها باشد.یا شاید نشانگر مصرف زیاد پروتئین،دریافت ناکافی مایعات یا سیستم گردش خون ضعیف باشد.

اگر آزمایش نیتروژن اوره خون سطوح پائین تر از میزان طبیعی را نشان دهد،ممکن است نشانگر آسیب یا بیماری کبدی و یا سوء تغذیه باشد.اما احتمالا آزمایش نیتروژن اوره خون اولین اندیکاتور(نشانه) بیماری کبدی نیست چرا که این آزمایش به عنوان تست تشخیصی برای غربال  بیماری کبدی مورد استفاده قرار نمی گیرد.ادامه مطلب


نوع مطلب : تستهای آزمایشگاهی، 
برچسب ها : تست نیتروژن اوره خون (Blood urea nitrogen)،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/12
تعداد بازدید :

آزمایش هموگلوبین A1C یک آزمایش خون رایج است که به منظور تشخیص ابتلا به دیابت نوع 1 یا 2 و اطلاع از مناسب بودن کنترل بیماری انجام می شود. این آزمایش اسامی مختلفی دارد از جمله: هموگلوبین گلیکاته،هموگلوبین گلیکوزیله،هموگلوبین  A1CوHbA1C.

تست هموگلوبین گلیکوزیله میانگین گلوکز خون در طی 2 یا 3 ماه اخیر را نشان می دهد.این آزمایش به طور ویژه درصد هموگلوبین-پروتئینی در گلبول های قرمز خونی که حامل اکسیژن است-متصل به قند(گلیکاته) را اندازه می گیرد.نتیجه بالاتر نشانگر کنترل ضعیف تر قند خون است. اگر فرد اخیرا از ابتلا خود به دیابت اطلاع یافته،باید بداند که هر چه نتیجه بالاتر باشد،احتمال ابتلا به عوارض دیابت بیشتر است.ادامه مطلب


نوع مطلب : تستهای آزمایشگاهی، 
برچسب ها : تست هموگلوبین گلیکوزیله (Glycated hemoglobin)،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/12
تعداد بازدید :

آزمایش کامل کلسترول- که به آن پروفایل یا الگوی لیپیدی نیز گفته می شود- آزمایش خونی است که مقدار کلسترول و تری گلیسرید خون را اندازه گیری می کند. به کمک آزمایش کلسترول می توان خطر ابتلاء به آترواسکلروز- تشکیل پلاک در شریان ها که باعث تنگی یا انسداد آنها می شود- را مشخص نمود. از آنجا که سطح بالای کلسترول معمولاً نشانه، سبب یا علامت خاصی ندارد، آزمایش کلسترول ابزاری مهم است. سطح بالای کلسترول از عوامل خطر بارز ابتلاء به بیماری قلبی است.ادامه مطلب


نوع مطلب : تستهای آزمایشگاهی، 
برچسب ها : تست کلسترول (Cholesterol test)،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/12
تعداد بازدید :

تست خون مخفی مدفوع- که تحت عنوان FOBT نیز شناخته می شود- یک تست آزمایشگاهی است که مدفوع را از لحاظ حاوی بودن خون غیر قابل تشخیص (مخفی شده) چک می کند.
خون مخفی در مدفوع ممکن است نشانه ی سرطان روده بزرگ یا پلیپ در روده بزرگ یا مقعد باشد- این درحالیست که همه سرطان ها یا پلیپ ها خونریزی ندارند. بطور معمول، خون مخفی در مقادیر خیلی کمی در مدفوع ظاهر می شود که تنها با مواد شیمیایی مورد استفاده در تست قابل شناسایی است.
اگر خون در تست تشخیص داده شد، ممکن است تست های اضافی برای تشخیص منبع خونریزی مورد نیاز باشد. تست تشخیص خون مخفی در مدفوع تنها می تواند حضور یا عدم حضور خون را معین کند.این تست قادر به تشخیص منابع خونریزی نمی باشد.
 ادامه مطلب


نوع مطلب : تستهای آزمایشگاهی، 
برچسب ها : تست خون مخفی مدفوع (Fecal occult blood test)،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/12
تعداد بازدید :

آزمایش A1C یک آزمایش خونی رایج است که برای تشخیص دیابت نوع یک و دو  به کار برده می شود. همچنین با استفاده از این آزمایش می توان به این مورد پی برد که بیماری دیابت بیمار به خوبی کنترل شده است یا خیر.  اسامی دیگر آزمایش A1C، هموگلوبین گلیکوزیله، هموگلوبین قنددار و هموگلوبین A1C می باشد.
نتایج آزمایش A1C نشان دهنده متوسط قند خون شما در 2 تا 3 ماه اخیر می باشد. در واقع آزمایش A1C ، درصد هموگلوبینی که به قند متصل شده است یعنی هموگلوبین قنددار را اندازه گیری می کند(هموگلوبین، پروتئینی در داخل گلبول های قرمز خون است که حامل اکسیژن می باشد). مقدار بالای هموگلوبین A1C نشان دهنده کنترل نامناسب بیماری دیابت است و در این صورت احتمال بروز عوارض دیابت برای بیمار بیشتر خواهد بود.
 ادامه مطلب


نوع مطلب : تستهای آزمایشگاهی، 
برچسب ها : آزمایش A1C،
لینک های مرتبط :
          
1393/12/12


( کل صفحات : 2 )    1   2   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ابزار
Online User

چتاستخاره آنلاین با قرآن کریم

فال امروز

تعبیر خواب آنلاین

Google Pagerank, SEO tools
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic